las

i

Autor: pexels.com

Akcja "Jesień 23" w lubuskich lasach

2023-09-29 7:03

Więcej patroli Straży Leśnej w lubuskich lasach. Trwa akcja "Jesień 23". Funkcjonariuszy możecie spotkać na terenie Lasów Państwowych.

Akcja "Jesień 23" trwa w najlepsze, a tereny Lasów Państwowych patroluje więcej niż zazwyczaj funkcjonariuszy Straży Leśnej.

Całość ma charakter kontrolno - prewencyjny. Ponieważ sezon grzybowy w pełni, to i więcej mieszkańców regionu wybiera się teraz do lasu. Patrole mają po pierwsze zapewnić bezpieczeństwo ludziom, ale też chronić przyrodę. Do akcji Strażnicy Leśni wykorzystują również kamery leśne, fotopułapki czy drony.

Warto dodać, że w zeszłym roku, podczas akcji "Jesień 22" Strażnicy Leśni na terenie 20 nadleśnictw w naszym regionie przeprowadzili prawie 600 interwencji. Odnotowali 356 wykroczeń związanych z nieuprawnionym wjazdem do lasu, nałożyli 98 mandatów i zastosowali 256 pouczeń. Ponadto ujawniono 25 przypadków kradzieży drewna i 18 nielegalnego wyrębu drzewa.

Akcja "Jesień 23" potrwa do 8 października.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE