Alergia

i

Autor: Corina from Pixabay

Alergolog Żary - terminy na NFZ. Sprawdź stan na 15 kwietnia 2024

2024-04-15 10:30

Szukasz alergologa w Żarach na NFZ? Terminy oczekiwania na wizytę mogą bardzo różnić się w zależności od tego, którego specjalistę wybierzemy. Poniżej przedstawiamy lekarzy alergologów z Żar przyjmujących na NFZ wraz z terminami oczekiwania.

Wg danych Narodowego Funduszu Zdrowia, liczba przychodni w Żarach wynosi 1, w których alergolodzy przyjmują pacjentów w ramach kontraktów z NFZ.

Pamiętaj, że wszystkie dane pochodzą z oficjalnego serwisu NFZ (źródło danych: https://api.nfz.gov.pl/), do którego trafiają bezpośrednio z przychodni. Jeśli zdarzy się, że dane będą nieaktualne, warto poinformować o tym konkretną przychodnię. Dane możesz sprawdzić na https://pacjent.gov.pl/terminy-leczenia.

ALERGOLOG w Żarach

TERMINY WIZYT, CZAS OCZEKIWANIA

Najkrótszy czas oczekiwania na wizytę u alergologa w Żarach to: 47 dni. Najdłuższy czas to 47 dni.

1. ALERGICUS-DENT S.C. ELŻBIETA PAŚNICKA MAREK PAŚNICKI NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ

Poradnia alergologiczna

  • Najbliższa wizyta możliwa: 29 maja 2024
  • Liczba pacjentów w kolejce: 70
  • Adres: UL. STRZELCÓW 10, ŻARY
  • Kontakt: +48 68 363 00 99
  • Aktualizacja danych NFZ: 12 kwietnia 2024

ALERGOLOG - CZYM SIĘ ZAJMUJE? JAKIE CHOROBY LECZY ALERGOLOG?

Alergolog to lekarz specjalizujący się w alergologii - dziedzinie medycyny, która zajmuje się rozpoznaniem oraz leczeniem chorób wywoływanych przez alergeny.

Alergeny to substancje powszechnie występujące w środowisku, takie jak pyłki, roztocza, pleśń, niektóre składniki pokarmowe, metale, konserwanty, sierść zwierząt itd., które mogą wywołać reakcję uczuleniową.

Zachodzi ona na skutek nieprawidłowej reakcji układu immunologicznego na kontakt z obcą substancją. Zadaniem alergologa jest, poprzez wywiad z pacjentem i zlecenie odpowiednich badań, ustalenie przyczyny alergii oraz wdrożenie odpowiedniego schematu leczenia. Źródło: poradnikzdrowie.pl - czytaj więcej.