stypednia

i

Autor: pexels.com

Będzie kasa dla młodych sportowców

2022-11-25 6:27

Młodzi sportowcy z naszego regionu z szansą na dodatkową kasę. Ruszył nabór wniosków o stypendia sportowe Marszałka Województwa Lubuskiego. Kto może starać się o pieniądze?

Stypendia sportowe Marszałka Województwa Lubuskiego dla najbardziej utalentowanych młodych sportowców z województwa zostaną przyznane już po raz szesnasty! Już można składać wnioski.

O pieniądze mogą starać się zawodniczki i zawodnicy, którzy uprawiają sport znajdujący się w programie Igrzysk Olimpijskich. Są różne kategorie. To : junior młodszy, junior młodzieżowiec będący w pierwszym roku kategorii seniora czy osoby z niepełnosprawnościami które osiągnęły wysokie wyniki sportowe. Kasę mogą otrzymać zarówno sportowcy startujący indywidualnie jak i zespołowo.

Najważniejsze, żeby spełnić jeden z kilku warunków. Chodzi o zdobycie w roku poprzedzającym przyznanie stypendium : medali na mistrzostwach Polski, Europy czy Świata lub reprezentację kraju na tych wydarzeniach, czy na Igrzyskach Olimpijskich lub Paraolimpijskich.

Wnioski można składać do 16 grudnia.