lekarz

i

Autor: pixabay.com

Dlaczego na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Zielonej Górze czasami tworzą się kolejki?

2021-03-22 8:08

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Zielonej Górze pracuje na pełnych obrotach od początku pandemii. Zdarza się, że na podjeździe dla karetek tworzą się kolejki ambulansów. Powodem są, m.in. braki kadrowego w Tymczasowym Szpitalu Covidowym. Więcej w artykule.

Przed Szpitalem Uniwersyteckim w Zielonej Górze czasami tworzą się kolejki ambulansów. Powodem są, m.in. braki kadrowe w Tymczasowym Szpitalu Covidowym.

Fatalny stan Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze

Problemem też jest długi okres oczekiwania na przekazanie pacjentów do szpitali czy oddziałów dedykowanych COVID-19. To jest przyczyną niekiedy pojawiających się zatorów. 

Mówi Szymon Michniewicz, kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Problemy dotyczą nie tylko pacjentów z COVID-19, ale również innych chorych.

Oddział Ratunkowy może przyjąć dowolną ilość pacjentów, jeżeli będzie miał ich gdzie przekazywać. Zdarzają się jednak problemy z przekazywaniem pacjentów, co wynika z wymaganiami epidemiologicznymi, wyłączeniem obszarów czy brakami kadrowymi. 

Dodaje Michniewicz. Wczoraj w całej Polsce było niemal 22 tys. nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, w województwie lubuskim było to 701 osób. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE