Kobieta w bibliotece

i

Autor: pixabay.com

Dodatkowe przedmioty w szkołach są potrzebne, ale brakuje na nie czasu [AUDIO]

2020-08-07 9:07

Od tego roku w szkołach pojawi się dodatkowy przedmiot. Będzie to język łaciński i kultura antyczna. Przedmiot wprowadzono w szkołach średnich i w technikach. Nie wszyscy uczniowie jednak będą musieli się uczyć łaciny. Jest to przedmiot do wyboru obok plastyki, muzyki czy techniki. To dyrektorzy placówek zadecydują co znajdzie się we wrześniowych planach lekcji.

Język Łaciński i kultura antyczna to potrzebny przedmiot w szkołach ale plan lekcji już teraz jest w wielu placówkach przeładowany. Jak zauważają nauczyciele uczniowie spędzają za dużo czasu w szkołach.

Wydaje mi się, że włączenie tego w program jest dobrym pomysłem. Niestety ilość godzin, którą spędza uczeń w szkole no nie jest z gumy i to, że dziecko nie może uczyć się 9-8 godzin jest racją i też jest elementem kształcenia

- mówi Bożena Mania, prezeska Okręgu Lubuskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego. Dodatkowe przedmioty pomagają w kształceniu charakteru i osobowości dzieci. Wśród nich jest muzyka, plastyka czy technika.

Zbyt mały nacisk jest położony na te niektórzy mówią michałki, inni mówią dodatkowe rzeczy. Wydaje mi się, że jest to taki element, który kształtuje na pewno osobowość ucznia. Istotne i najważniejsze moim zdaniem są wtedy emocje i empatia

- dodaje Bożena Mania. Język Łaciński i kultura antyczna to jeden z dodatkowych przedmiotów jakie mogą wybrać dyrektorzy dla klas pierwszych szkół średnich i techników.

Już wiemy, że od 1 września uczniowie wrócą na szkolne korytarze. Noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe. W niektórych rejonach z dużą ilością nowych zarażeń może zostać wprowadzone na jakiś czas nauczanie zdalne.

Jak mówi Bożena Mania, prezeska Okręgu Lubuskiego ZNP - dodatkowe przedmioty pomagają kształtować osobowość uczniów
Jak długo przetrwałbyś jako bohater horroru?
Pytanie 1 z 10
Pukasz do drzwi mieszkania swojej drugiej połówki, ale okazuje się, że drzwi są otwarte, a w domu nikt nie odpowiada. Co robisz?
Pierwsze podanie komórek CAR-T u dziecka w Polsce