szkoła

i

Autor: pixabay.com

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony do 9 maja

2021-04-29 8:46

Pomimo tego, że żarskie żłobki i przedszkola są w większości otwarte - ZUS przedłużył możliwość skorzystania z dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 9 maja. Więcej w artykule.

Żarskie żłobki i przedszkola już otwarte, jednak mimo tego opiekunowie rodziców mogą skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. 

Otwarcie Pilotażowego Punktu Szczepień w Żarach

Zdarzają się sytuacje, że z powodu pandemii poszczególne żłobki czy przedszkola mogą być zamknięte, ponieważ wychowawcy są objęci kwarantanną. W takim przypadku opiekunowie mają prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego, ponieważ placówka nie zapewnia opieki. 

Mówi Agata Muchowska, rzeczniczka lubuskiego oddziału ZUS. Prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego mają opiekunowie dzieci do 8 roku życia oraz niepełnosprawnych.

Świadczenie należy się też, gdy z powodu COVID-19 dzieckiem nie może zająć się opiekun dzienny. 

Dodaje Muchowska.  Oświadczenie o sprawowaniu opieki, które jest jednocześnie wnioskiem o zasiłek, należy składać u swojego pracodawcy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl