W kursie doszkalającym mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które mają prawo jazdy kat. B. Podczas szkolenia przypominane są zasady ruchu drogowego. Mieszkańcy w części praktycznej mogą srawdzić m.in. jak zachowują się w czasie wpadnięcia w poślizg.
Dysponujemy dużymi płytami poślizgowymi, nawadnianymi, również urządzeniem do destabilizacji toru jazdy. Jest to tak zwany szarpak, który wymusza poślizg samochodu wjeżdżającego na płytę. Możemy zobaczyć jak samochód zachowuje się przy określonych prędkościach na śliskiej nawierzchni
- mówi Ireneusz Plechan, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zielonej Górze. Kierowcy na własnej skórze mogą się również przekonać, że nowoczesna technologia nie zastąpi ostrożności.
Dzisiaj jesteśmy przekonani, że samochody wyposażone w te urządzenia wspomagające załatwią za nas wszystko. To nie jest prawda. Fizyka robi swoje. Jeżeli wejdziemy w zakręt na śliskiej nawierzchni wjedziemy na zbyt dużej prędkości to nam nic nie pomoże
- dodaje Ireneusz Plechan. Jednym z punktów szklenia jest też hamowanie awaryjne z ominięciem przeszkody i powrotem na drogę. Szkolenie można odbyć na swoim samochodzie, albo na pojeździe udostępnionym przez ośrodek.