bieg

i

Autor: pexels.com

Kto chce pobiec - może już się zgłaszać!

2024-04-22 12:53

To wydarzenie śmiało możemy już nazwać tradycją, odbędzie się bowiem w naszym regionie po raz dziewiąty. Ruszyły zapisy do ​Biegu dla Transplantacji.

Bieg dla Transplantacji to wydarzenie o charakterze charytatywnym, a każdego roku na stracie staje kilkuset biegaczy. Pieniądze które uda się uzbierać z cegiełek zostaną przeznaczone na rzecz podopiecznych Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Nerka”.

Bieg główny odbędzie się w niedzielę 19 maja. Dystans do pokonania wyniesie około sześciu kilometrów, a trasa będzie wiodła ścieżkami Parku Poetów przy ul. Wyspiańskiego w Winnym Grodzie.

Przedsięwzięcie będzie miało jeszcze drugą - zdalną - formułę. Polega ona na tym, że wyznaczoną trasę można pokonać samemu w terminie od 13 do 17 maja. Po przebiegnięciu wyznaczonego odcinka po prostu wysyła się potwierdzenie pokonania trasy, może być to screen z dowolnej aplikacji biegowej z imieniem i nazwiskiem.

Biegowi głównemu 19 maja będzie towarzyszyło Miasteczko Zdrowia, a w nim badania usg, porady fizjoterapeutów, nauka udzielania pierwszej pomocy czy analiza składu ciała.