kwarantanna

i

Autor: pixabay.com

Kwarantanna po powrocie z zagranicy już nie dla wszystkich! [WIDEO]

2020-05-22 17:15

Ludzie wracający z zagranicy do Polski, już nie muszą przechodzić przymusowej, dwutygodniowej kwarantanny. Wszystko to związane jest z luzowaniem obostrzeń związanych z pandemią korona wirusa.

Lubuszanie wracający z zagranicy nie musza już przechodzić obowiązkowej kwarantanny! Ta informacja nie dotyczy jednak wszystkich. Kto zatem nie będzie odbywał kwarantanny po powrocie? 

Na podstawie obowiązujących przepisów, z kwarantanny zwolnione są osoby, które przekraczają granice wewnętrzną państwa w celach zawodowych, służbowych lub zarobkowych wykonywanych w Polsce lub kraju Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego dotyczy to również osób, które pracują w Szwajcarii i Wielkiej Brytanii

Mówi Major Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy nadodrzańskiego oddziału straży granicznej. Kwarantannie nie będą podlegali również uczniowie, studenci oraz dzieci i ich opiekunowie z którymi przekraczają granice.

Z obowiązkowej kwarantanny zwolnione są dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym, uczniowie i studenci, którzy przekraczają granicę wewnętrzną naszego kraju, jeśli pobierają naukę w Polsce lub państwie sąsiadującym. Kwarantannom nie obejmuje się również ich opiekunów, którzy z nimi przekraczają granicę. 

Dodaje rzeczniczka. Przypominamy, że kontrole graniczne zostały przedłużone do 12 czerwca.

COŚ DOBREGO #21