Agresor z Żar

i

Autor: www.lubuska.policja.gov.pl

KRYMINAŁ

Lubuskie: Agresywny mężczyzna groził mieszkańcom Żar i strzelał do nich... z pistoletu na kulki!

2023-11-08 11:04

Lubuscy policjanci aresztowali 30-letniego mieszkańca Żar, który wymachując pistoletem łudząco przypominającym prawdziwą broń groził innym osobom śmiercią. Mężczyzna trafił do aresztu, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Agresywny mężczyzna próbował wedrzeć się do bloku

Sytuacja miała miejsce w piątek (03.11) wieczorem. To właśnie wtedy do dyżurnego policji zadzwoniła jedna z mieszkanek Żar informując, że do bloku, w którym mieszka próbuje się dostać agresywny mężczyzna. Jak przekazała kobieta: w dłoni trzymał nóż oraz przedmiot przypominający broń i groził, że ją zabije.

Na miejsce wysłano dwa patrole policji, ale agresor zniknął przed ich przybyciem. W międzyczasie funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenie o mężczyźnie, który tym razem w parku wyzywał przechodnia i strzelał w niego kulkami. Doszło nawet do szarpaniny między nimi, podczas której broniący się mężczyzna wytrącił pistolet napastnikowi i uciekł.

Jak się okazało, pistolet to atrapa bardzo podobna do prawdziwej broni z tą różnicą, że zamiast nabojami strzela plastikowymi kulkami.

Podczas sprawdzania pobliskiego terenu funkcjonariusze zauważyli na stacji paliw podejrzanego. Podczas zatrzymania był on agresywny, znieważał funkcjonariuszy i groził im pozbawieniem życia. Miał przy sobie nóż i gaz pieprzowy”powiedziała komisarz Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Dodała, że z dotychczasowych ustaleń wynika, że 30-latek groził łącznie czterem mieszkańcom kamienicy, kilka razy także wystrzelił w kierunku tych osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

30-latek odpowie przed sądem

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już osiem zarzutów dotyczących m.in. gróźb pozbawienia życia, kierowanych także w stronę policjantów, oraz znieważenia funkcjonariuszy. Wobec 30-latka sąd zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy. Za swoje działanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Opuszczony cmentarz w Łagowie, w powiecie świebodzińskim

Sonda
Byłeś/aś kiedyś świadkiem agresywnych zachowań ze strony nieznajomych?
Agresywny kierowca tira
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE