prawo

i

Autor: pexels.com

Młodzi z naszego regionu wykażą się swoją wiedzą o prawie!

2023-11-15 7:02

Trwają zgłoszenia do Lubuskiego Konkursu Wiedzy o Prawie.

To będzie już piąty Konkurs Wiedzy o Prawie w naszym regionie. Całość organizuje Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Obywatelskiej CIVIS – SUM w Winnym Grodzie. Uczestnikami mogą być uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z naszego województwa.

W przedsięwzięciu chodzi o to, żeby po pierwsze podnieść świadomość prawną młodych oraz zainteresować ich tematyką prawną. Zgłoszenia trwają a zapisywać się można do 28 listopada.

Konkurs będzie odbywał się w formie Quizu on-line. Uczestnicy będą odpowiadać na 20 pytań zamkniętych. Na rozwiązanie quizu każdy będzie miał godzinę. Ten etap zaplanowano na 5 i 6 grudnia. Później odpowiedzi będzie oceniać jury, a wyniki poznamy nie później niż 22 grudnia.

Najlepsi otrzymają tytuły laureatów Lubuskiego Konkursu Wiedzy o Prawie oraz dyplomy. Dodatkowo jury wyłoni laureatów konkursów na poziomach powiatowych. Tym osobom zostaną przyznane nagrody rzeczowe.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE