Trawa

i

Autor: pixabay.com

Gdzie przeszłość spotyka teraźniejszość - zachwyć się naturą

2022-06-30 8:27

Muzeum kojarzy Ci się z szarymi ścianami, od których bije chłód i z wszechobecną wymuszoną ciszą? Spotkanie z historią nie musi być nudne. A muzeum w Świdnicy kusi nie tylko eksponatami.

Archeologia to sztuka odkrywania przeszłości i zrozumienia jej wpływu na teraźniejszość. W Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza w Świdnicy cofamy się w czasie, ale poza tym możemy też najzwyczajniej w świecie się zrelaksować i spędzić czas z rodziną. 

Park muzealny jest idealnym miejscem na letnie spacery. Nawet jeżeli kogoś nie interesuje archeologia, to może zwiedzić piękny pałac, w którym znajduje się siedziba muzeum. Poza tym mamy piękny park pełen zieleni, w którym rosną kilkusetletnie drzewa - platany, dęby, kasztanowce

– mówi dyrektor muzeum, Arkadiusz Michalak.

W Muzeum Archeologicznym w Świdnicy żaranie mogą oglądać wystawy związane z historią naszego regionu – aktualnie dostępne są eksponaty z prehistorii, starożytności i średniowiecza. Muzeum jest otwarte codziennie, a w sobotę wstęp bezpłatny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE