noc

i

Autor: pexels.com

Na to wydarzenie zapraszają anglistki i angliści z całej Polski, również z naszego regionu!

2023-11-14 7:16

Uniwersytet Zielonogórski włącza się w Noc Anglistów.

Noc Anglistów w całej Polsce odbędzie się po raz trzeci. W tym roku w akcję włącza się 17 uczelni z 15 miast. Całość odbędzie się w piątek 24 listopada, a warsztaty i wykłady przygotował także Instytut Neofilologii Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Co w programie? O godzinie 11:00 i 13:15 "TeaTime" czyli warsztaty ze sztuki wymowy i wystąpień publicznych. Uczestnicy poznają zasady poprawnej wymowy, dykcji i zasad wystąpień publicznych. Nie zabraknie łamańców językowych, dialogów czy fraz z piosenek.

Z kolei o 17:00 ruszy warsztat "Komunikacja bez przemocy przez dramat". Podczas tych ćwiczeń uczestnicy dowiedzą się jaki jest związek między konfliktami wewnętrznymi, niewyrażonymi potrzebami i emocjami.

Ostatni będzie wykład online. Ten ruszy o godzinie 20:00 i będzie dotyczył czasowników modalnych, a konkretniej tego czy mogą one wystąpić w jednym zdaniu.

Na niektóre wydarzenia obowiązują zapisy, a zarejestrować się możecie na stronie Uz-tu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE