piosenka

i

Autor: pexels.com

Nabiera tempa Program Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży Pro Arte

2024-03-01 6:43

Trwają zgłoszenia do poszczególnych przeglądów w naszym regionie. Na liście między innymi coś dla mieszkańców Żar, których pasją jest śpiew.

Program Pro Arte organizuje co roku Regionalne Centrum Animacji Kultury. Składa się z siedmiu części, a jedną z nich jest Lubuski Festiwal Piosenki, do którego trwają zapisy.

Na scenie mogą wystąpić zarówno soliści jak i również duety i zespoły wokalne lub wokalno - instrumentalne, jednak grupa może liczyć maksymalnie osiem osób.

Festiwal będzie realizowany w czterech kategoriach wiekowych. Pierwsza to dzieci od 6 do 9 roku życia, druga - uczestnicy od 10 do 12 roku życia, trzecia - młodzież od 13 do 15 lat oraz czwarta to uczestnicy od 16 do 19 roku życia.

Całość jest podzielona na etapy. Najpierw odbędą się przeglądy powiatowe podczas których zostaną wyłonione osoby, które zaprezentują się na Finale Wojewódzkim. Ten odbędzie się pod koniec kwietnia w Centrum Kreatywnej Kultury RCAK-u oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Przytocznej.

W Żarach zgłoszenia do Lubuskiego Festiwalu Piosenki przyjmuje Żarski Dom Kultury. Termin zapisów upłynie 29 marca, a przegląd w naszym mieście odbędzie się 6 kwietnia.