Przygoda z Nysą

i

Autor: Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze

Przygoda z Nysą - poznaj rzekę w Centrum Przyrodniczym Keplera

2022-06-21 8:41

Centrum Nauki Keplera pozwala żaranom poznawać w świat w bardzo przystępny - lekki i zabawny - sposób. Zobacz najnowsza wystawę o rzece Nysa!

Można zanurzyć się w Nysie, ale się nie zmoczyć. W Centrum Nauki Keplera-Centrum Przyrodniczym w Zielonej Górze czeka na żaran nowa wystawa czasowa: „Przygoda z Nysą – życie nad rzeką”.

Ta fascynująca wystawa przyjechała do nas z Niemiec. Jej szczególną atrakcją jest mini kino z krótkim filmem, prezentującym lot nad Nysą Łużycką w okolicach Görlitz i Zgorzelca. Przedstawia on rekonstrukcję krajobrazu na przestrzeni aż 2 000 lat

Wystawa składa się z modeli i interaktywnych plansz, które pokazują bioróżnorodność Doliny Nysy Łużyckiej oraz wpływ ludzi na rzekę. Została przygotowana w czterech wersjach językowych – polskiej, angielskiej, niemieckiej i czeskiej. Będzie dostępna do końca listopada.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE