Ewakuacja w Żarach

i

Autor: www.lubuska.policja.gov.pl

EWAKUACJA

Pacjenci ewakuowani z płonącego szpitala w Żarach! Co się wydarzyło?

2023-09-19 12:19

Niecodzienne sceny rozegrały się piątek (15.09) rano na terenie Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią w Żarach. To tam zjechały się zastępy straży pożarnej oraz policji, by wspólnie ugasić pożar, do którego doszło w budynku. Konieczna była też ewakuacja pacjentów!

To wszystko brzmi jak scenariusz filmu, ale było... scenariuszem ćwiczeń! Na szczęście do żadnego pożaru nie doszło, a służby mundurowe wraz z personelem medycznym ćwiczyły zachowanie w sytuacji kryzysowej.

Alarm w żarskim szpitalu! Służby w akcji

Scenariusz ćwiczeń zakładał przede wszystkim organizację i przeprowadzenie ewakuacji ludności cywilnej oraz pacjentów szpitala w związku z wybuchem pożaru. Służby musiały nie tylko zapewnić bezpieczeństwo i porządek publiczny, ale także podejmować działania ratownicze i wykazać się dobrą współpracą.

Celem wspólnych ćwiczeń było doskonalenie umiejętności w zakresie wymiany informacji z organami nadrzędnymi oraz współdziałanie i koordynacja działań wszystkich służb w przypadku wystąpienia podobnych sytuacji. Istotne było także wypracowanie algorytmów postępowania i sposobu działania wszystkich służb biorących udział w ćwiczeniach" - informuje Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Teraz mieszkańcy Żar i pacjenci tutejszego szpitala mogą się czuć bezpieczni, bo nawet w najtrudniejszych sytuacjach odpowiednie służby bez chwili zastanowienia ruszą na pomoc!

Zobacz też: Znaleziono pocisk artyleryjski w centrum Kostrzyna. Była potrzebna ewakuacja ludzi

Sonda
Byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Wielka bomba i wielka ewakuacja w Lublinie.