rak

i

Autor: pexels.com

"Porozmawiajmy o raku" już w najbliższy czwartek

2024-01-29 12:07

To coś dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat profilaktyki onkologicznej.

Pod koniec tygodnia w Urzędzie Marszałkowskim odbędzie się spotkanie pod tytułem "Porozmawiajmy o raku – profilaktyka onkologiczna Lubuszanek i Lubuszan". Wszystko w ramach Europejskiego Tygodnia Raka Szyjki Macicy oraz Europejskiego Tygodnia Walki z Rakiem. 

Spotkanie poświęcone będzie właśnie tematyce profilaktyki onkologicznej. W spotkaniu weźmie udział między innymi lekarz hematolog ze Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze czy przedstawicielka Kwiatu Kobiecości, organizacji wspierającej kobiety chorujące na raka szyjki macicy. 

Mówi Joanna Branicka z Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Ponadto uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak wykonywać samobadanie bądź jaka dieta jest najlepsza dla zdrowia.

Obecne będą też Amazonki które przypomną nam na fantomach jak badać piersi, a na stoisku Lubuskiego Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia przygotowane będzie stoisko informacyjne na temat zdrowego odżywiania, a w pakiecie będzie można wykonać analizę składu ciała. 

Spotkanie 1 lutego od 10:00 do 12:00 w Urzędzie Marszałkowskim.