rysunek

i

Autor: pexels.com

Rysownicy! Ten konkurs jest dla Was!

2023-03-27 8:47

Już ruszyły - zgłoszenia do 25 edycji Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny. Organizatorem jest Wojewódzka Biblioteka imienia Cypriana Norwida. Jaki temat przewodni w tym roku?

Jubileusz - jest tematem przewodnim tegorocznego konkursu. A to właśnie dlatego, że tegoroczna edycja jest już 25. Jak podpowiadają organizatorzy - temat ma podkreślić długą historię przedsięwzięcia, jak i też zachęci zapewne rysowników do wspomnień oraz podpowiedzi jak taki jubileusz można uczcić.

Jeśli chodzi o regulamin, to w konkursie może wziąć udział każda pełnoletnia osoba, tworząca zarówno amatorsko jak i też zawodowo. Nadesłać można dowolną liczbę rysunków w formacie od A5 do A3. Organizatorzy zaznaczają również, że prace nie mogą być wcześniej nagrodzone.

Termin nadsyłania prac minie 31 maja. Prace wybrane przez jury jako najlepsze zostaną nagrodzone. I tak zdobywca Grand Prix otrzyma statuetkę i 5 tysięcy złotych, zdobywca pierwszego miejsca - 4 tysiące, drugiego 3 i trzeciego - 2 tysiące złotych.