Stelmet

Autor: Mateusz Jamroz

Stelmet Enea BC Zielona Góra poknał Legię Warszawa w twierdzy CRS [ADUIO]

2020-09-09 19:12

Genialny początek a trudna końcówka, tak można podsumować wczorajsze spotkanie zielonogórskiej drużyny. W twierdzy CRS wrzało już po pierwszej połowie meczu, jednak trzecia kwarta okazała się trudna dla Stelmetu. W pewnym momencie warszawiacy prawie remisowali.

Początek meczu był przewagą dla Stelmetu Enea BC Zielona Góra. Zielonogórzanie co chwile punktowali wychodząc na prowadzenie. Pierwsza kwarta skończyła się 29:18 dla Zielonogórzan, w drugiej kwarcie było już 51 do 34. Po połowie meczu zielonogórzanie zaczęli mieć problemy! trzecia kwarta bezapelacyjnie należała do drużyny gości. 68:67 z taką niespodzianką przywitali się kibice Stelmetu na zakończenie trzeciej części spotkania. Jednak w ostatniej kwarcie to Stelmet Enea BC wrócił do walki i mecz zakończył się zwycięstwem dla domowników. Na koniec tablica wyników pokazywała 98:83

Kontuzje i problemy z faulami nie pozwoliły na spełnienie mojego planu - mówi trener Stelmetu Enea BC Zielona Góra Żan Tabak

Mimo problemów drużyna przeciwna czyli Legia Warszawa nie była w stanie zwyciężyć. Kontuzje i faule w drużynie Stelmetu pomogły jedynie odrobić straty z pierwszej i drugiej kwarty. Mimo wszystko należy oddać zawodnikom Legii, że wywalczyli do samego końca a spotkanie było wyrównane.

Było widać zmęczenie u moich zawodników - mówi trener Legii Warszawa Wojciech Kamiński

Stelmet Enea BC Zielona Góra ma na swoim koncie już 3 zwycięstwa, kolejny mecz w Twierdzy CRS będziemy mogli oglądać już w ten piątek. Zielonogórzanie zagrają przeciw drużynie z Gliwic.