Stelmet

Autor: Mateusz Jamroz

Stelmet Enea BC Zielona Góra z kolejnym zwycięstwem na swoim koncie!

2020-09-14 16:03

Stelmet Enea BC Zielona Góra zalicza 4 zwycięstwo w Polskiej Lidze Koszykówki. Tym razem przeciwnikiem zielonogórskiej drużyny był team z Gliwic GTK. Stelmet już od pierwszej grali dobrą koszykówkę, jednak gwoździem do trumny okazała się druga kwarta, w której goście zdobyli tylko 7 punktów!

Stelmet po raz kolejny odniósł zwycięstwo. W miniony piątek w hali CRS Zielonogórzanie wygrali z zespołem z Gliwic. Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 92:73.

Myślę, że zagraliśmy dobrze. Druga kwarta była naprawdę dobra, graliśmy dobrą defensywę. Myślę, że głównym powodem naszego zwycięstwa było trzymanie tempa przez całą grę, dzięki temu mieliśmy otwarte trójki i to był powód, przez który wygraliśmy to spotkanie.

Mówi nowy nabytek Stelmetu Enea BC Zielona Góra Janis Berzins. Zielonogórzanie podczas drugiej kwarty zdominowali GTK i odskoczyli im na aż 18 punktów.

Tak jak powiedział Janis. Myślę, że kluczem jest to, że trzymaliśmy przeciwnika na siedmiu punktach. Reszta kwarty kręciła się wokoło 20 punktów. To nie było to co chcieliśmy zrobić ale w tej kwarcie szczególnie odskoczyliśmy, wyczyściliśmy kilka błędów i trzymaliśmy przeciwników przy siedmiu punktach.

Dodaje trener Stelmetu Żan Tabak. Ciemiężycielem drużyny z Gliwic był kolejny nowy nabytek zielonogórzan – Ife Lundberg, który zdobył aż 27 punktów. Kolejny mecz zielonogórzan w hali CRS już w następny poniedziałek. Stelmet podejmie na swoim boisku drużynę ze Szczecina. Mecz rozpoczyna się o 17.35