sport

i

Autor: pexels.com

Szansa na stypendia dla sportowców z Żar

2021-12-06 10:27

Jeszcze tylko przez dwa i pół tygodnia związki sportowe z Żar mogą składać wnioski o stypendia dla młodych, wybitnie uzdolnionych sportowców.

Pieniądze przyznaje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Dokumenty mogą składać zarówno związki sportowe z Żar jak i na przykład organizacje pozarządowe działające w dziedzinie sportu.

Na stypendium mają szansę zawodnicy w kategoriach juniora młodszego, juniora, młodzieżowca, będących w pierwszym roku kategorii seniora oraz osoby z niepełnosprawnościami.

Są jednak warunki. Sportowcy indywidualni lub zespołowi w zeszłym roku powinni byli między innymi reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich lub Igrzyskach Paraolimpijskich, na Mistrzostwach Świata lub Europy, czy na przykład zdobyć medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Juniorów lub juniorów młodszych. 

Sportowcy z Żar mogą składać wnioski do Urzędu Marszałkowskiego do 23 grudnia.

QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Pytanie 1 z 10
Który z braci Golec jest za gwiazdką?
QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy
Letnia odsłona Parku w Zatoniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE