Nawet 2 tysiące złotych mniej! Polski Ład zabierze Polakom pieniądze

i

Autor: MabelAmber

Ulga na dziecko 2022. Kilka tysięcy złotych mniej dla rodziców! Polacy MOCNO odczują zmiany Polskiego Ładu

2021-12-21 8:54

Nawet kilka tysiący złotych mogą stracić polskie rodziny przez kolejne założenia Polskiego Ładu. Jak to możliwe? Chodzi o tak zwaną „ulgę na dziecko”, która już za niedługo przestanie obowiązywać w takiej formie jak dotychczas. Zmiany mogą rozczarować wielu rodziców, którzy zarabiają najmniej i co roku korzystali z tej ulgi. Co w praktyce oznacza koniec ulgi na dziecko? Sprawdźcie

Ulga na dziecko to jedna z najczęściej stosowanych przez Polaków ulg przy rozliczeniach podatkowych, które czekają nas już za kilka miesięcy. Nie będą to takie same rozliczenia, jakie pamiętamy z poprzednich lat, ponieważ Polski Ład wprowadza wiele zmian. Wśród nich jest właśnie ulga na dziecko, dzięki której do domowych budżetów co roku wracały całkiem spore sumy pieniędzy. To ma się niestety zmienić, na czym z pewnością ucierpią rodzice, którzy zarabiają najmniej. Jak będą wyglądały te zmiany? Ile stracą rodzice?

CZYTAJ TAKŻE: PIT 2022: DUŻE ZMIANY w rozliczeniach! Do kiedy się rozliczyć?

Ulga na dziecko 2022. Nawet kilka tysięcy złotych MNIEJ!

Prawo do zastosowania ulgi na dziecko jest zależne od m.in. wysokości zarobków rodziców w 2021 roku. Do tej pory Polacy o najniższych dochodach otrzymują zwrot podatku na dziecko w ustalonej wysokości 1 112 zł, na dwoje dzieci 2 224 zł. Bez znaczenia było w jakiej wysokości był odprowadzany podatek. Ulga na dziecko była związana wyłącznie z wysokością zapłaconych składek ZUS i zdrowotnych. Co za tym idzie: jeśli w zeznaniu podatkowym była ona wyższa lub równa uldze, odliczenie było naliczane w całości. Ale to ma się zmienić! Jak?

Ulga na dziecko 2022. Zmiany w podatkach

Zmiany, które idą za Polski Ładem rozczarują rodziców. Zmienią się zasady rozliczania składki zdrowotnej. W nowym roku nastąpi zwolnienie od podatku do dochodu 30 tys. zł rocznie, co zagwarantuje, że Polakom, którzy co miesiąc zarabiają najniższą krajową nie będą odejmowana od wynagrodzenia zaliczka na podatek. Co za tym idzie w ich przypadku pod uwagę będą brane wyłącznie składki społeczne, ale aby rodzice mogli z tego skorzystać przy rozliczeniu ich składki społeczne musiałyby wynosić tyle samo, albo więcej niż ulga na dziecko. To przy najniższych zarobkach jest po prostu to niemożliwe.

Łowcy cieni zatrzymali mężczyzn poszukiwanych ENA. Akcja CBŚP