Straż

i

Autor: PSP Żary

W Żarach powstaje nowa komenda Państwowej Straży Pożarnej

2020-03-02 20:50

Po wielu latach walki żarscy strażacy będą mieli nową siedzibę. Obecna komenda straży pożarnej znajduje się na ulicy Serbskiej. Budynek powstał w latach 70. Niestety obiekt, w którym znajduje się komenda, jest w opłakanym stanie. Nowy obiekt już powstaje przy ulicy Zielonogórskiej.

Nowa komenda Państwowej Straży Pożarnej powstaje na ulicy Zielonogórskiej. Nowa siedziba będzie znajdowała się na dwóch działkach. Inwestycja jest już w trakcie budowy. Na razie na działkach stoi jeden budynek. Ten jest w stanie surowym i w przyszłości ma pełnić funkcję komendy.

Działka, na której powstaje budynek, ma prawie 2,5 ha. Cały kompleks będzie składał się z trzech budynków. Głównego, w którym znajdzie się komenda z pomieszczeniami administracyjnymi, magazynami oraz z salą "Ognik", w której strażacy będą prowadzić szkolenia dla najmłodszych. Drugi budynek to budynek jednostki ratowniczo-gaśniczej, w nim będą niezbędne rzeczy dla strażaków. Trzecim budynkiem będzie wieża strażacka, ta będzie pełnić funkcję budynku ćwiczebnego i na jej szczycie znajdą się anteny do komunikacji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE