Kujawska

i

Autor: Dorota Gut

W Żarach ruszył remont kolejnej drogi. Kierowcy uważajcie w okolicach ul. Kujawskiej

2020-02-25 12:12

Utrudnienia na ulicy Kujawskiej potrwają co najmniej do końca listopada. Remont obejmuje przebudowę kanalizacji deszczowej, zostanie też wymieniona nawierzchnia drogi. Powstaną również zatoczki parkingowe oraz nowe zjazdy i wysepki. Oprócz Kujawskiej przebudowane zostaną ościenne ulice. Będzie to Mazowiecka, Opolska i Leszczyńska. Więcej szczegółów w artykule.

Koszt całego remontu to prawie 7 mln złotych. Pierwsze prace ruszyły w połowie lutego. Ostateczny termin oddania drogi przewidywany jest na 30 listopada. W wyniku prac powstaną nowe chodniki oraz ścieżka rowerowa. Zostanie także wymienione oświetlenie na LED-owe.

Tymczasowo przeniesiono przystanek autobusowy z Kujawskiej na ulicę Wojska Polskiego. Znajduje się on na wysokości skrzyżowania z ulicą Pokoju. Połowę kwoty za remont miasto otrzymało w ramach dofinansowania z wojewódzkiego programu ,,Fundusz Dróg Samorządowych".

To nie koniec zmian na żarskich drogach. Uwaga na organizację ruchu na osiedlu Chopina. Na ulicy Lutosławskiego został zmieniony kierunek jazdy. Teraz kierowcy mogą w ulicę wjechać tylko od strony Wieniawskiego. Natomiast fragment ul. Lutosławskiego między ul. Wieniawskiego, a przychodnią jest teraz dwukierunkowy. W tamtym rejonie zlikwidowano też parking, pojawił się znak zakazu zatrzymywania się i postoju.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE