Urna wyborcza

i

Autor: pexels.com zdjęcie ilustracyjne

wybory 2024

Wybory samorządowe 2024. Kto został wójtem gminy Brody?

21 kwietnia, w niedzielę odbyła się II tura wyborów samorządowych. Mieszkańcy gminy Brody ponownie udali się do komisji wyborczych, aby oddać swój głos na jednego z dwóch kandydatów ubiegających się o stanowisko wójta gminy Brody. Kto został wójtem gminy Brody?

Wybory samorządowe 2024. Brody wybrały nowego wójta

7 kwietnia, dwa tygodnie temu w Polsce odbyła się I tura wyborów samorządowych 2024. Jednak głosowanie nie rozstrzygnęło w wielu polskich miastach nowych prezydentów, wójtów czy burmistrzów. Dlatego też, 21 kwietnia odbyła się II tura wyborów samorządowych 2024. Podobnie było w gminie Brody, gdzie nie udało się jednogłośnie wyłonić zwycięzcy w walce o stanowisko wójta. Co ciekawe obaj kandydaci otrzymali równo po połowie głosów, a dokładniej po 631 głosów.

Podczas niedzielnych wyborów samorządowych na wójta gminy Brody kandydowały dwie osoby: 

  • Roman Janczewski
  • Beata Ewa Kowalczuk

Wyniki wyborów PKW. Kto został wójtem gminy Brody?

W II turze wyborów zmierzyli się Roman Janczewski oraz Beata Kowalczuk. Kto został wójtem gminy Brody? O godz. 21:00 zamknięto lokalne wyborcze i rozpoczęło się liczenie głosów. PKW podało wstępne wyniki. Roman Janczewski na godz. 22:30 uzyskał 51,83%, natomiast Beata Kowalczuk 48,17% głosów. 

Końcowy wynik PKW w II turze wyborów. Nowym wójtem gminy Brody zostaje Beata Kowalczuk, która zdobyła 715 głosów, 51,22%.