Autor: VTB League - Tomasz Browarczyk (Enea Zastal BC Zielona Góra)

Zastal po dogrywce wygrywa z WKS-em Śląsk Wrocław

2021-12-28 10:00

Mecz zakończył się wynikiem 88:85.

Gospodarze świetnie zaczęli i po kilku minutach zespół Andreja Urlepa miał nad zielonogórzanami 15 punktów przewagi. Zastal odrobił kilka "oczek" i nieznacznie wygrał drugą odsłonę spotkania. Na przerwę zespołu schodziły przy wyniku 51:44.

Trzecia kwarta należała do Zastalu, a tak właściwie do Jarosława Zyskowskiego. Skrzydłowy zdobył 9 punktów z rzędu i pozwolił wyjść drużynie z Winnego Grodu na prowadzenie.

W czwartej kwarcie WKS zaliczył comeback i do wyłonienia zwycięscy potrzebna była dogrywka. W niej lepszy okazał się Zastal.

Najwięcej punktów dla Enei Zastalu BC Zielona Góra zdobył Jarosław Zyskowski. Skrzydłowy zapisał na swoim koncie 26 "oczek". Dwu-cyfrówkę wykręcili także David Brembly, Dragan Apić, Nemanja Nenadić i Devoe Joseph.

QUIZ: Zgadnij, jaką gwiazdą jestem