Bomba w Tuplicach

i

Autor: Arch. KPP Żary Saperzy zdetonowali bombę

Bomba w stawie w Tuplicach! Saperzy zdołali bezpiecznie zdetonować znalezisko

2020-02-03 6:58

Saperzy z Jednostki Wojskowej z Krosna Odrzańskiego zdetonowali niewybuch z czasów II wojny światowej. Natknęli się na niego pracownicy, którzy czyścili staw hodowlany w Tuplicach. Niebezpieczne miejsce od razy zabezpieczyli policjanci.

Ważącą 50 kg bombę pracownicy znaleźli po spuszczeniu wody ze stawu. Żarska policja poinformowała, że wybuch ładunku był kontrolowany i nikomu nie zagrażało niebezpieczeństwo, w promieniu 2,3 km nie znajdują się żadne domy mieszkalne. Policja apelowała jednak, by nikt nie zbliżał się do miejsca detonacji. W okolicach Tuplic, Trzebiela, przygranicznej Łęknicy czy Brodów niemalże co roku mieszkańcy podczas prac polowych, robót ziemnych czy też w lasach znajdują niewybuchy z czasów II wojny światowej.

W zeszłym roku ewakuowano ponad 2,5 tys. ludzi, po tym jak na swoim ogródku niewybuch znalazł mieszkaniec osiedla domków jednorodzinnych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE