policja

i

Autor: pixabay.com

Chciała pomóc wnukowi, straciła oszczędności życia

2024-06-17 6:53

Straciła oszczędności swojego życia. 89-latka uwierzyła oszustowi, który telefonicznie zapewniał, że jej wnuk spowodował wypadek w wyniku, którego ciężarna kobieta trafiła do szpitala. Oszust powiedział, że uchroni wnuka przed więzieniem tylko wtedy, gdy wpłaci kaucję. Seniorka uwierzyła i przekazała oszustowi 40 tys zł i złotą biżuterię.​

89-latka uwierzyła w historię rodem z filmu. Oszust do niej zadzwonił i powiedział, że jej wnuk spowodował wypadek samochodowy, podczas którego miała ucierpieć kobieta w ciąży, która znalazła się w szpitalu w ciężkim stanie. Oszust powiedział, że kobieta może uchronić swojego wnuka przed więzieniem, jeżeli wpłaci kaucję. Dla uwiarygodnienia sytuacji, inna osoba podszywała się pod wnuka, a 89-latka w tle słyszała błaganie o pomoc. Seniorka nie chciała pozostać obojętna, więc przygotowała 40 tysięcy złotych, a kiedy oszust przyszedł do niej po pieniądze, zdjął jeszcze z niej złotą biżuterię.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność. Seniorzy powinni stosować zasadę ograniczonego zaufania, a w razie wątpliwości i podejrzenia oszustwa, zawsze dzwonić na numer alarmowy 112.

Źródło: Chciała pomóc wnukowi, straciła oszczędności życia