PUP Żary

i

Autor: pixabay.com

Coraz mniej bezrobotnych w powiecie żarskim. Poznaj statystyki Powiatowego Urzędu Pracy

2020-02-11 9:50

Ponad 1800 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Żarach. Wśród zarejestrowanych osób bezrobotnych w żarskim urzędzie pracy ponad 45% to osoby długotrwale bezrobotne. Więcej w artykule.

Stopa bezrobocia w powiecie żarskim przez cały 2019 roku oscylowała na podobnym poziomie - około 5%.

Stopa bezrobocia na terenie powiatu żarskiego pod koniec grudnia wynosiła 5,2%. W porównaniu do ubiegłego roku jest to mniej - w grudniu 2018 roku wynosiła bowiem 5,8%. Stopa bezrobocia spadła, choć można powiedzieć, że przez cały rok oscylowała na poziomie około 5%.

Mówi Danuta Zamaro z Powiatowego Urzędu Pracy w Żarach. Przez cały 2019 rok przez urząd pracy przewinęło się łącznie ponad 3300 miejsc pracy. W styczniu tego roku wolnych miejsc jest 217. Bezrobotni mogą wybierać spośród takich stanowisk jak kierowca, czy pakowacz. Wolne etaty są też w policji.

Najwięcej ofert mamy na stanowisko pakowacza ręcznego. Mamy również stanowiska biurowe, takie jak spedytor, logistyk, czy też pracownik do opracowywania korespondencji.

Mówi Malwina Zdrojewska z Powiatowego Urzędu Pracy w Żarach. Każdego miesiąca pojawiają się również wolne miejsca pracy dla zawodowych kierowców.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE