Wystawa malarska Antoniny Kruk

i

Autor: Dorota Gut

Tylko do końca lutego w Galerii Ekslibrisu żaranie mogą oglądać anielską wystawę

2020-02-10 12:45

Ten rok w czytelni ogólnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w naszym mieście rozpoczął się od wystawy "Anioły i Ikony". Dzieła przygotowała Antonina Kruk. Wśród prac znajdziemy klasyczne dzieła malarskie na płótnie, ale też pojawiają się obrazy sprawiające wrażenie 3D. Niektóre prace wykonane są też na przedmiotach codziennego użytku. Mieszkańcy z artystką będą mogli porozmawiać podczas finisażu.

Wśród zaprezentowanych dzieł znajdziemy 6 prac większego formatu namalowanych na płótnie. Przedstawiają one głównie anioły. Więcej prac jest mniejszego formatu. Artystka Ikony maluje na przedmiotach codziennego użytku. Swoje prace przygotowuje na deskach do krojenia oraz na talerzach.

Z Antoniną Kruk mieszkańcy będą mogli porozmawiać podczas finisażu wystawy. Odbędzie się on 28 lutego o godz. 17:00 w czytelni ogólnej.

W bibliotece znajduje się też Galeria Kolebka. Przy oddziale dla dzieci do końca miesiąca prezentowane są prace pt. "Co pływa, lata, chodzi - poznajemy tajemniczy świat ryb i owadów, cz. I Mrówki". Autorką projektu jest Barbara Hausmann. Wystawione prace przygotowały dzieci z Żar.

Fani rysunków satyrycznych znajda coś dla siebie w Salonie Wystaw Artystycznych Żarskiego Domu Kultury, ul. Rynek 17. W tej chwili prezentowana jest tam wystawa pokonkursowa. Znajdziemy na niej dzieła z XXI Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny pod hasłem "Teatr".

Prace są bardzo autorskie - mówi Magdalena Broniecka z biblioteki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE