Kaziuki

i

Autor: Dorota Gut

Tradycyjne palmy wileńskie, warsztaty i lokalne zespoły. Zbliżają się Kaziuki

2020-02-27 11:19

Pod koniec marca żaranie będą mogli wybrać się na pierwszą plenerową imprezę w tym roku w Muzeum Etnograficznym w Ochli. Będą to tradycyjnie Kaziuki. Podczas tego wydarzenia nie zabraknie warsztatów. Mieszkańcy dowiedzą się jak malować jajka metodą batikową oraz jak wykonać tradycyjne wileńskie palmy. Całość już 29 marca w skansenie. Więcej szczegółów w artykule.

Oprócz jarmarku rękodzieła artystycznego mieszkańcy będą mogli spróbować tradycyjnych potraw takich jak cepeliny, bliny czy pierogi. Na chętnych czekają też warsztaty pisankarskie. Mieszkańcy dowiedzą się jak zdobić wydmuszki metodą batikową. 

Bardzo stara metoda batiku. Nakładamy woskowe uszczelki powiedziałbym na pisanki i barwimy w jakimś kolorze. Potem ściągamy na gorąco ten wosk. Możemy tak nakładać kilka warstw. Musi to być wosk pszczeli

- mówi Damian Danak z muzeum etnograficznego w Ochli. ​Warsztaty będą odbywały się w zagrodzie kamiennej.

Tego dnia nie zabraknie też występów lokalnych zespołów. Na scenie zaprezentują się Perły Sumsiodki, Lubin, Sasanka, Podolanki, Jutrzenka, Kryniczenka, Jerzy Garniewicz i Kapela Bajer. Całość rozpocznie się 29 marca o godz. 11-tej. Jarmark zakończy się o 16-tej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE