Wiatr

i

Autor: Canva Pro

POGODA

Uwaga na silny i porywisty wiatr! Ostrzeżenie dla całego województwa lubuskiego

2023-10-03 14:15

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o gwatownych i niezwykle silnych porywach wiatru, które mogą się pojawić praktycznie w całej Polsce, w tym w województwie lubuskim. Od kiedy obowiązuje alert i jak mocno będzie wiało?

Mimo, że Polska znajduje się w tej chwili pod wpływem wyżu Sonja, który niesie ze sobą ciepłe masy powietrza i wysokie temperatury, to jednak mieszkańcy większości województw muszą się nastawić na to, że w najbliższym czasie będzie bardzo wietrznie - zapowiada IMGW.

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w Lubuskiem

Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydane zostało praktycznie dla całej Polski. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 55 km/h, a w porywach do 85 km/h z kierunków zachodnich.

Jednak w województwie lubuskim wiatr będzie silniejszy i IMGW wydało tu ostrzeżenie drugiego stopnia. To oznacza, że w porywach wiatr może wiać z prędkością nawet do 90 km/h, a prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk wynosi 80%.

Ostrzeżenie IMGW - kiedy obowiązuje?

Ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej obowiązuje od wtorku (03.10) od godziny 18:00 do północy. Przez te kilka godzin mieszkańcy powinni bardzo uważać!

Najlepiej zabezpieczyć wszystkie wolnostojące rzeczy z balkonów, parapetów czy tarasów. Warto dopilnować, by w tym czasie okna były zamknięte. W miarę możliwości w tym czasie lepiej też pozostać w domu.

Po załamaniach pogody znów zrobi się ciepło. Warto wybrać się na wycieczkę po malowniczym lubuskim! Park Narodowy "Ujście Warty" zaprasza

Sonda
Boisz się silnego wiatru?
Odpowiednie okna to ochrona domu przed wiatrem i niepogodą
Źródło: Uwaga na silny i porywisty wiatr! Ostrzeżenie dla całego województwa lubuskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE