Jezioro

i

Autor: Dorota Gut

W ten weekend z nieba będzie lał się żar! Spytaliśmy mieszkańców o sposoby na upały [SONDA]

2020-07-30 8:38

Tego lata mamy bardzo zmienną pogodę. Po kilku cieplejszych dniach przychodzi zazwyczaj ochłodzenie. Za to już w ten weekend czeka nas za oknami iście letnia aura. Termometry wskażą ponad 25 kresek. Spytaliśmy mieszkańców jakie znają najlepsze sposoby na radzenie sobie z wyższymi temperaturami. Jedni proponują jechać nad jezioro, inni wolą chłodzić się zimną wodą.

Mieszkańcy miasta mają własne sposoby na przetrwanie upałów

W tym roku mieszkańcy wakacje mogą spędzić nad Lubuskimi akwenami wodnymi. Plaże znajdziemy nad jeziorem Łagowskim, w Niesulicach czy w Sławie. Tutaj oprócz kąpieli wodnych będzie można też zażyć kąpieli słonecznych.

Nieco chłodniej będzie w Ogrodzie Botanicznym w zielonej Górze. Liczne drzewa zapewnią cień, a świergot ptaków umili wolne popołudnie. W wakacje Ogród Botaniczny otwarty jest od 9:00 do 21:00. W tę sobotę odbędzie się tam też koncert Anny Poszelużny. Start o 16:00

Szukając ochłody w cieniu drzew można wybrać się też na spacer po Zielonym Lesie. Tutaj na piechurów czeka kilka tras. Do wybory jest szlak Rozbójników, Trzech Wież czy Gwarków Żarskich [Kliknij tutaj]. W Zielonym Lesie znajduje się też najwyższy szczyt naszego województwa - Góra Żarska o wysokości 229 m n.p.m.

Przy wyższych temperaturach warto pamiętać o częstym piciu wody oraz osłanianiu głowy. Jeżeli możemy unikajmy wychodzenia na słońce w najcieplejszym momencie dnia.

Mandat za głośne przeklinanie i palenie na plaży? Sprawdź, czego nie można nad wodą

Pytanie 1 z 10
Czy można zrobić grilla na plaży publicznej?
Pierwsze podanie komórek CAR-T u dziecka w Polsce