Kosmiczne hece w Bibliotece

i

Autor: Dorota Gut

Ale kosmos! Tak bawią się w Żarach

2020-02-03 11:45

Mali mieszkańcy naszej miejscowości nie nudzą się podczas ferii. W bibliotece zajęcia prowadzone są pod hasłem ,,Kosmiczne hece w bibliotece". Dzieci codziennie odwiedzają różne planety. W zeszłym tygodniu uczestnicy zajęć stworzyli własnoręcznie grę ,,Hura, kosmos!!!" oraz książeczkę obrazkową pt. ,,Wszechświat''. Przed dziećmi kolejny tydzień zabaw.

Dzisiaj najmłodsi wylądowali na planecie przyjaźni. Spotkali też kosmitę Alfiego. Już jutro za to czeka ich przygoda na planecie Kwiatów. Podczas warsztatów uczestnicy przygotują wystrój biblioteki w oddziale dla dzieci. W tym tygodniu najmłodsi obejrzą też film 3D Nasz Wszechświat, oraz przygotują w programie komputerowym pocztówkę z Galaktyki.

W piątek na wszystkich czeka przygoda na planecie Gwiazd. Dzieci będą mogły pochwalić się swoimi talentami m.in. muzycznymi, aktorskimi czy recytatorskimi. Tego dnia również zostanie rozstrzygnięty konkurs na najaktywniejszego uczestnika ferii w bibliotece. Kosmiczne hece w Bibliotece odbywają się codziennie od 10-tej do 12-tej. Mogą brać w nich udział uczniowie w wieku 7-16 lat. Liczba miejsc jest jednak ograniczona.

Codziennie przygotowano 25 miejsc. To jednak nie koniec atrakcji w bibliotece. Do końca ferii po godz. 12-tej dzieci mogą oglądać w sali projekcyjnej animacje oraz filmy dokumentalne. Przed najmłodszymi jeszcze takie bajki jak Alicja po drugiej stronie lustra, Piękna i Bestia, Rio czy Opowieść Wigilijna. Filmy przeznaczone są dla dzieci od 6-tego roku życia. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE