Narty biegowe w Jakuszycach

i

Autor: Żarski oddział PTTK

Narty biegowe w Jakuszycach to sport dla każdego. Wiedzą o tym żaranie!

2020-02-03 8:30

To jest coś niesamowitego. Jedziemy z Żar, plucha deszcz. Mijamy Gryfów Śląski, mijamy Jelenią Górę i Szklarską Porębę. Wjeżdżamy do Jakuszyc i na razie nic nie widać, ale za chwilę przy Polanie Jakuszyckiej pełno śniegu, piękna pogoda, oczywiście zimowa. Jest tam taki mikroklimat, którego nie ma chyba nigdzie indziej - mówi Elżbieta Łobacz-Bącal z żarskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego

Dzisiaj spod żarskiego oddziału PTTK na obóz nart biegowych wyruszyło ponad 30-stu mieszkańców. Najbliższe dni żaranie spędzą bardzo aktywnie. W planach jest m.in. zwiedzanie Szklarskiej Poręby oraz relaks w Termach Cieplickich. Nie zabraknie oczywiście wypadów w góry.

Uczestnicy obozu wybiorą się na Stóg Izerski skąd na nartach biegowych zjadą do Doliny Jakuszyckiej. W tym roku jest to już trzeci wyjazd organizowany przez żarski oddział PTTK do Jakuszyc. W wyprawach biorą udział nie tylko dzieci, ale również osoby starsze.

Podczas uprawiania nart biegowych ćwiczymy wiele partii ciała są to m.in. mięśnie rąk, grzbietu, brzucha oraz oczywiście nóg. Poprzednie wypady były jednodniowe i wzięło w nich udział kilkudziesięciu mieszkańców.

Wszystkim uczestnikom udało się dotrzeć do schroniska Orle. Osoby bardziej zaawansowane urozmaiciły sobie powrót o Rozdroże pod Cichą Równią. Mieszkańcy, którzy dzisiaj wyruszyli na obóz w górach spędzą pięć dni.

Noclegi zaplanowano w Szklarskiej Porębie. Tym razem również w wyjeździe biorą udział nie tylko dorośli, ale także dzieci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE