Pisać

i

Autor: pixabay.com

Wiedza naszych uczniów się obniża - co będzie z testami ósmoklasistów i maturami?

2021-03-19 12:31

Za nami próbne matury i próbne egzaminy ósmoklasistów. Dla uczniów i nauczycieli to czas weryfikacji tego, co działo się w ostatnim roku.

Edukacja zdalna wyraźnie obniżyła poziom nauki w podstawówkach.

Rozmawiam z nauczycielami, którzy przygotowują młodzież do egzaminu ósmoklasisty i słyszę: "Oni mają mniejszą wiedzę niż do tej pory". Ponieważ nie mamy dzisiaj kontaktów interpersonalnych, nauka jest zubożona

- mówi Prezes Okręgu Lubuskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego Bożena Mania.

Problemy z nauką nauczyciele widzą także u lubuskich licealistów.

A ministerstwo co robi? Zastanawia się, w jaki sposób ułatwić, złagodzić tę maturę, przeprowadzić ją na niższym poziomie. Nie wiemy, czy ta matura będzie mniej ważna, będzie miała niższą jakość. To jest sprawa do naprawdę szerokiej dyskusji, ale dyskusji w gronie fachowców - nauczycieli, pedagogów, przedstawicieli uczelni wyższych

- dodaje Mania.

Od poniedziałku do starszych uczniów dołączą klasy I-III szkół podstawowych i wszystkie lubuskie szkoły będą działać w trybie zdalnym do 9 kwietnia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl !

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor: