ZUS

i

Autor: pixabay.com

Jak lubuszanie oszukują na L4? Poznaj wyniki kontroli ZUS-u z 2019 roku

2020-03-02 9:46

Kontrolerzy z lubuskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Zielonej Górze w ubiegłym roku zakwestionowali zwolnienie lekarskie ponad 850 Lubuszanom na łączną kwotę prawie miliona złotych. Więcej w artykule.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych kontroluje zasadność zwolnień lekarskich płatników. W ubiegłym roku lubuski oddział przeprowadził ponad 850 kontroli na łączną kwotę niemal miliona złotych!

Lubuszanie są niezwykle kreatywni, jeżeli chodzi o wykorzystanie zwolnień lekarskich. Mieliśmy sytuację, w której pewien pan podczas zwolnienia lekarskiego udał się na wycieczkę do Karpacza. Całość relacjonował na Facebooku, a podczas wyprawy nawet ujeżdżał mechanicznego byka. Na kontrolę do lekarza z kolei przychodził o kulach.

Mówi Agata Muchowska, rzeczniczka ZUS-u. Lubuszanie podczas zwolnień lekarskich podejmują również inną pracę.

Inny płatnik na zwolnieniu lekarskim sprzedawał owoce na drodze. Przyłapał go na tym pracodawca.

Dodaje Muchowska. Kontrolerzy z ZUS-u najczęściej przeprowadzają kontrole na wyraźny sygnał otoczenia konkretnej osoby, bądź też przez zgłoszenie pracodawcy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE